Spausdintuvai

Renkantis spausdintuvą (printerį),

iškyla klausimas kokį pasirinkti. Prekyboje siūloma daugybė įvairiausų gamintojų spausdintuvų. Pasirenkant būtina žinoti svarbiausius parametrus ir skirtumus kuriuos jie lemia. Tai spaudos kokybė, spausdinimo greitis, vidinė atmintis ir žinoma suderinamumas su jusų kompiuteriu, jo operacine sistema.


Rašaliniai spausdintuvai:

Rašalinių printerių pagrindinis privalumas tai žinoma maža kaina. O esant poreikiui dažnai spausdinti spalvotai taip pat ir žema spaudos kaina. Tokį spausdintuvą galima įsigyti už šimta ar du šimtus litų. 
Rašalinis spausdintuvas veikia dažų purškimo purkštukais principu. Jo galvutėje įmontuotais miniatiūriniais purkštukais labai smulkiais lašeliais ant popieriaus lapo purškiami dažai. Kuo daugiau purkštukų tuo geresnė spaudos kokybė. Pavyzdžiui jei galvutėje purkštukų yra 400 tai spaudos kokybės rezoliucija bus 1200 dpi. Šis parametras ir parodo purkštukų skaičių, tiesiog reikia šį skaičių dalinti iš trijų.
Šiuolaikiški spausdintuvai siekia 4800 dpi. Pavyzdžiui norint spausdinti gan geros kokybės foto nuotraukas užtenka 3000 dpi. 
Rašaliniai spausdintuvai būna dviejų rušių. Vienuose rašalo talpyklos, kitaip kasetės yra sujungtos su spausdinimo galvute, todėl išėmus ją galima užpildyti rašalu ir vėl idėti į spausdintuvą, kiti su keičiamomis kasetėmis. Taip pat spaudos kokybė priklauso nuo to kiek kasečių naudoja spausdintuvas. Būna nespalvoti (vienos kasetės spausdintuvai), trijų, keturių ir septynių kasečių spausdintuvai. Kuo daugiau kasečių tuo spaudos kokybė yra geresnė, kadangi spausdintuvui nereikia išgauti spalvų ir atspalvių iš trijų ar keturių spalvų, o naudojama platesnė spalvinė gama. Septynių kasečių spausdintuvai dažniausiai naudojami fotografijų spausdinimui.
Taigi rašalinių spausdintuvų privalumas yra maža kaina, na o trūkūmai, tai, kad spauda spausdinta rašaliniu spausdintuvu neatspari drėgmei ir rašalo spalvos pakliuvę i drėgną aplinką dažnai išsilieja, todėl rašaliniams spausdintuvams būtinas geros kokybės popierius. Taip pat jų spausdinimo greitis dažniausiai būna mažas. Dar vienas trūkūmas ilgą laiką nespausdinant jis gali uždžiūti...
Rašaliniai printeriai yra tinkami namams ir mažiems biurams kur nėra poreikio spausdinti dideliais kiekiais.


Lazeriniai spausdintuvai:

Norint spausdinti daug ir kokybiškai žinoma reikėtų rinktis lazerinį printerį. Žinoma tokių spausdintuvų kaina, kasečių pildymo, bei eksploatacijos kaina yra gan didelė. Tačiau naudojant tokį printerį biure kur spausdinama daug jis gana greitai atperka visas išlaidas, o vieno lapo spausdinimo kaina patampa daug pigesnė nei rašalinio.
Pasirenkant lazerini printerį reikėtų atsižvelgti į tokius parametrus kaip laikas kuris užtrunka nuo to momento kai jam užduodama komanda spausdinti ir spausdinimo pradžios. Jis gali skirtis nuo dešimt iki šešiasdešimt sekundžių.Taip pat svarbu spausdintuvo vidinė atmintis ji neturėtų būti mažesnė nei 8 mb., tai svarbu spausdinant sudėtingesnę informaciją ( įvairius grafikus, schemas, piešinius ).